O festivale

Milí priatelia,

prosím, prijmite naše pozvanie. Nepozývame Vás na výstavu alebo veľtrh. Pozývame Vás na veľkú hernú akciu, kde si sami budete môcť spoločenské hry nielen poobzerať, ale ak Vás niektoré zaujmú, aj si ich vyskúšať zahrať, samozrejme aj s vysvetlením skúsených promotérov, ktoré Vám ušetrí čas potrebný na študovanie pravidiel. Zároveň Vám pomôžu zorientovať sa vo svete hier a vybrať tú správnu hru pre Vás.

FestHry začali v Trnave v roku 2010 a medzi návštevníkmi si získali sympatie svojim osobitým poňatím spoločnej zábavy.

Cieľom Festivalu je podporiť spoločné trávenie času, spoločnú zábavu a rozvíjať tvorivé myslenie. Predstavuje spoločenské podujatie primárne určené deťom, rodinám a mládeži, ktoré má byť interaktívnou prezentáciou vývoja v oblasti spoločenských hier a zábavy, stavebníc a hlavolamov, ktoré aj v súčasnosti dokážu zaujať a ponúkajú zmysluplné a najmä spoločné trávenie voľného času. Sme radi, že každoročne narastajúci počet spokojných návštevníkov nám dodáva energiu do prípravy ďalších ročníkov.

Okrem hier pre všetky vekové kategórie sprievodným programom tiež určite potešíme všetkých návštevníkov. Pripravujeme  zónu nafukovacích atrakcií, detské kútiky s hrami a skladačkami pre najmenšie deti, pre študentov, mladých a rodičov stolné futbaly, air- hockey,  šach, drevené stavebnice, knihy, sprievodné súťaže o ceny a iné. Okrem vyskúšania, budú mať účastníci aj možnosť zakúpiť si niektoré z hier priamo na mieste, alebo odniesť ako výhru z jednej zo  súťaží. Neoddeliteľnou súčasťou festivalu budú predajcovia a spoločnosti prezentujúci novinky a výrobky z rôznych oblastí zábavy, vzdelávania, či starostlivosti o deti.